Mint tudjuk, a mozgás a világgal való kapcsolatfelvétel első formája. Erre épülnek rá az emberre jellemző kommunikációs formák: a beszéd, az olvasás és írás. Ha kimaradnak egyes lépések, esetleg nincs elegendő idő, tér vagy lehetőség a gyakorlásra, akkor hibák csúszhatnak a fejlődésébe. Az idegrendszer egyes területei alulszervezetté válnak, amelynek következményei legtöbbször az iskolában jelennek meg tanulási nehézség formájában.


Iskolaéretlen óvodásoknál és kisiskolásoknál: dyslexia, diszgráfia, diszkalkulia, részképesség zavarok, figyelemzavarok, hyperaktivitás, megkésett beszédfejlődés, beszédindítás, kivétel nélkül minden mozgáskordináció javítása. Óvodásoknál elősegíti az iskolaérettséget, kisiskolás korban a már kialakult kórképek is jól kezelhetők megfelelő terápiával.

- beindítja a megkésett beszédfejlődést;
- beindítja a rajzkészség igen erős fejlődését óvodásoknál,
- megkönnyíti az olvasást, főleg az olvasás gyorsasága nő, ezáltal a szövegértés is javul,
- mindig javítja a mozgáskoordinációt.
- javítja az írás minőségét, sortartást,olvashatóságot
- csökken a figyelemzavar
- csökken a hyperaktivitás
- oldódnak a számolási nehézségek
- kevesebb a magatartási probléma
A fejlesztés heti 2-3 alkalommal javasolt. Játékos torna, gyerekek számára álatlában kedvelt tevékenység, közben pedig a gyermekeknél újraindítjuk az emberi fejlődéstani mozgássorozatot, mintegy még egyszer “belökve” az agy fejlődésbeli lehetőségét .
Amikor egy gyerek hozzám kerül, minden alkalommal elmondom a szülőknek, hogy ez a fejlesztés egy terápia, ami hosszú távon fejti ki a hatását, és csak abban az esetben van hatás, ha rendszeresen jár a gyermek.Megkérem mindig a szülőket, hogy az vállalja ezt a fejlesztési formát, aki elég kitartást érez ahhoz, hogy nem a gyermek hangulata dönt abban, hogy jön vagy nem, hanem a betegségeket leszámítva minden tornán részt vesz.



Szeretném újra elmondani, és megkérni a szülőket arra, gondolják végig mennyire tartják fontosnak a fejlesztést. Amennyiben igen, akkor csak betegség esetén hiányozzanak a gyerekek. A szülők felelőssége az, hogy a gyermek fejlődése érdekében döntéseket hozzon. Ha bárki úgy dönt, hogy nem tudja vállani a rendszerességet és nem szeretné folytatni a fejlesztést, akkor kérem szépen tegyen meg annyit, hogy ne egyik napról a másikra fejezzék be, hanem szóljon és kb.3 hét alatt annál a gyermeknél leépítő foglalkozást kezdek. Ez mindenképpen a gyermek érdeke!
Természetesen én szeretnék segítséget nyújtani minél több kisgyereknek,de ezt csak akkor tudom biztosítani ha rendszeresen eljönnek a gyerekek!
Köszönöm a megértést!
Keressetek bátran,bizalommal!


Bővebb információ és jelentkezés:
MOBEK: +36 30 479 1991
Plánki Krisztina: +36 20 278 3843, krisztinaplanki@gmail.com